“Nasze szczęki opadły kiedy o tym usłyszeliśmy. To przyszło znikąd.” – Ville mówi o odejściu Gasa z zepołu

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Gas Lipstick postanowił opuścił zespół HIM. O tym dlaczego, możecie przeczytać w poprzedniej notce. Dzisiaj natomiast na temat odejścia Gas wypowiada się sam Ville. Przeczytajcie co ma on do powiedzenia:

101

“To naprawdę bardzo osobista sprawa ponieważ znamy się od czasów szkolnych i graliśmy razem 16 lat” – komentuje sprawę Ville o tym jak się sprawy mają teraz wewnątrz zespołu. „To jakby jedna z naszych kończyn została wyrwana i musimy się na nowo nauczyć chodzić czy podawać rękę.”

W liście który napisał, Karppinen powiedział, że opuścił zespół z własnej woli ponieważ “nie był już zaangażowany sercem w to co robił.” Od tego momentu chce mieć czas na nowe projekty i pisanie piosenek.
Valo wydaje się brzmieć szczerze, kiedy przekonuje, że to była własna decyzja Gasa. Zespół usłyszał o tym tydzień temu i ta informacja zaskoczyła wszystkich.

“Nasze szczęki opadły kiedy o tym usłyszeliśmy. To przyszło znikąd.” – mówi „Muszę przyznać, ze to bardzo odważne zacząć spróbować czegoś nowego. To nie była decyzja podjęta przez osobę która utknęła.”

25„Nieco zaskakująca, informacja ta nie wywołała następnie uczucia bycia wkurzonym. Możemy tylko uszanować jego decyzję bez względu na to czy jej przyczyną był kryzys wieku średniego czy cokolwiek innego.”

Odejście Karppinena nie ma wpływu na planu zespołu HIM, w tym roku zespół i tak zaplanował przerwę. Ostatnia 1,5 roczna trasa koncertowa zakończyła się w klubie Tavastia w Helsinkach w Sylwestra i nie mają oni ustalonych kolejnych koncertów.

“Planowaliśmy zrobić sobie małą przerwę żeby się trochę zrelaksować. Teraz musimy pomyśleć o tym, co zrobimy potem” – Valo się zastanawia „Początkowy szok zapewne minie po jakimś czasie i wierzę że zespół powróci w 2016 roku jeśli szczęście nam dopisze.”

W oświadczeniu, które HIM opublikował we wtorek, zażartował że zastąpią Karppinena maszyną, co Valo porównuje do „żartu za 5 pensów”. W rzeczywistości HIM będzie szukał nowego perkusisty ale zespół nie zamierza przeprowadzać przesłuchań.

„W naszym zespole zawsze działo się wszystko pośród przyjaciół. I jest ich trochę również takich, za którymi wszystkie mosty zostały spalone.”- śmieje się Valo „Na początku, rozważam zasugerowanie zespołowi że ja będę grał na perkusji. Moje wynagrodzenie by wzrosło.”

hell5

“I musicie pamiętać o tym, że Kaasu nie jest pierwszym perkusistą zespołu. Mieliśmy czterech perkusistów i zaczynamy za bardzo w tym przypominać Spinal Tap”- Valo odnosi się do znanego zespołu z parodii filmu, których problemem było to, że ich perkusiści eksplodowali.
Na koniec, Valo staje się poważny i przyznaje, że znalezienie nowego perkusisty nie będzie łatwe. Według niego do zespołu, który ma tak długą historię i jest jak rodzina nie można sobie wkroczyć ot tak po prostu.

“Lepiej to rozważyć w spokoju”

W każdym bądź razie to oznacza coś nowego dla zespołu. Nowy perkusista przyniesie świeży powiew, to nieuniknione”- mówi i przedstawia pozytywna stronę tego zajścia.

„W umiejętny sposób, nieumiejętny perkusista może się dopasować do grupy- trochę jak Bill Ward grający w Black Sabbath. Perkusista musi mieć swoją tożsamość która ujawnia się w każdej sekundzie swojego grania.

Źródło: Helsingin Sanomat

Tłumaczenie z fińskiego na angielski Heidi Malin.
Z angielskiego na polski Catherine Noir.

h18Take Care Sweethearts And Have A Nice Day!

Reklamy

One thought on ““Nasze szczęki opadły kiedy o tym usłyszeliśmy. To przyszło znikąd.” – Ville mówi o odejściu Gasa z zepołu

  1. No nie… mnie nie opadła szczęka może… Bez ostrzeżenia, bez plotek że coś się dzieje i tak nagle Gas se odchodzi…. ;/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s