„Out Of Control”- Still Trying to Find the Light Through the Pouring Rain

Czeeesio 🙂

Dzisiaj kolejna część naszego w zasadzie dalej nowego działu „Out of Control”.

Kolejnego muzyka, którą sylwetkę zaraz poznacie przedstawię wam Ja.
A będzie to bardzo sympatyczny facet:

Luke Ryan Barnes.

Luke1

A ponieważ w życiu, jak to się mówi, nic nie dzieje się bez przypadku, to od razu wam wyznam, że ten bardzo miły gość o dość specyficznym guście muzycznym i interesującym głosie był w ostatniej trasie Aiden (znowu przypominam link hehe) menadżerem trasy oraz ich specem technicznym od gitar.

Panowie oczywiście są przyjaciółmi bo jakżeby inaczej 😀 Dzięki temu, że szwędał się po „Underworld” tego dnia kiedy odbywał się tam koncert, miałam okazję go poznać i dzięki temu zaciekawił mnie swoją osobą.

 

Luke2

 

Jako iż jest on na początku swojej artystycznej kariery, niewiele można tutaj pod tym względem powiedzieć. Od naszego spotkania minęło już trochę czasu i z tego co wiedziałam, to Luke przygotowywał się już do nagrania swojej pierwszej płyty a może już nawet zaczął hehe

Ale w sumie po co się zastanawiać… Postanowiłam z nim porozmawiać i nawet pomimo tego, że jest oczywiście bardzo zajęty, znalazł dla mnie czas by odpowiedzieć na kilka moich pytań, co jest bardzo miłe i co bardzo doceniam 🙂

Luke pochodzi z Manchesteru, który jak uważa jest bez wątpienia jednym z najbardziej ważnych dla muzyki miastem. Niestety już nie mieszka w Anglii bo jego domem obecnie jest Nowy Jork, gdzie pracuje w Uniwersal Music Group a do Nowego Jorku przeniósł się po zakończeniu ostatniej trasy Aiden, a więc dopiero co zaczął swoją przygodę z tym miastem. I oto zaczęło się spełniać jego marzenie 😀

Luke dorastał jako muzyk klasyczny. Pochodzi z rodziny z długimi tradycjami muzycznym. Kiedyś śpiewał w Manchesterskim chórze chłopięcym (Manchester Boys’ Choir) zanim się rozpadł i był solistą sopranowym zanim został solistą tenorowym.  Spędzał on także czas w Rosji pracując razem z Hallé Orchestra, BBC Philharmonic oraz The Royal London Symphony Orchestra.

Przez cały ten czas, kiedy był w chórze nauczył się grać na pianinie w wieku 9-10 lat a następnie zaczął grać na gitarze w wieku 11-12 lat. Jest całkowitym samoukiem, jeśli chodzi o granie na tych instrumentach. Potrafi także czytać muzykę, co w dzisiejszych czasach jest już całkowicie zapomnianą sztuką (chodzi tu o popularnych muzyków, nie kompozytorów itp.)

Na jego kontach społecznościowych możecie podpatrzeć jego życie w Nowym Jorku, koncerty na których bywa i przy których pracuje oraz jego drugi dom – Anglię.

nyObecnie jak już wspomniałam, pracuje w N.Y. na płytą która ukaże się dopiero pod koniec roku i jak mi powiedział:

It’s a full band record, so not another boring singer/songwriter…or at least I hope.” – skromnie i na temat 🙂

Dodał jeszcze, że tak naprawdę ta płyta to 10 lat pracy a trwało to tak długo, ponieważ prawdopodobnie było to spowodowane wątpliwościami, lękiem i paniką przed rozpoczęciem byciem solowym artystą. Jednak dzięki doświadczeniom życiowym, rodzinie, przyjaciołom a także niektórym zespołom z którym pracował, jest w końcu gotowy pójść swoją własną ścieżką, wyjść ze swojej skorupy i pokazać światu to co potrafi od strony wokalnej i muzycznej.

Jest to dla niego duży krok, bycie w centrum sceny a nie chowanie się za gitarami czy innymi zespołami. Ale wierzy w swoje piosenki i ludzi z którymi gra. Naprawdę cieszy się z tej możliwości i nie może się doczekać kiedy zacznie grać koncerty na żywo.

fb_icon_325x325
Luke Ryan Barnes

new-instagram-logo_1-large_transqVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8
lukeryanbarnes

indeks    @Luke Ryan Barnes

Główną inspirację muzyczną znajduje się dziełach zespołu The Smiths i osobie Morriseya, których to covery wykonuje kiedy np. mu się nudzi. Jeden z takich coverów doczekał się nagrania w studio i oto tego ostateczny efekt:

Więcej jego muzyki można posłuchać tutaj:

sd

Luke Ryan Barnes

Co do jego osoby, poza tym ,że ma wypasiony kapelusz, który każdy chce mu ukraść to wydaje się bardzo pozytywną osobą, dość wrażliwą i raczej odniosłam wrażenie, że gra bardziej dla siebie niż innych lecz oczywiście miło mu mieć swoją publiczność – jeszcze nie jest zepsuty fejmem heh choć w sumie Will z Aiden też swój człowiek pozostał 🙂

Luke pracował przez ostanie 10 lat jako właśnie Tour Manager oraz techniczny od gitar dzięki czemu zwiedził kawał świata. Sam grał przez krótki czas w zespole The Dear and Departed w Kalifornii.

465

Na koniec oczywiście ciekawostką, którą się muszę z wami podzielić a którą Luke podzielił się ze mną, kiedy się dowiedział że napiszę o nim na blogu HIM 🙂 Otóż nie omieszkał się pochwalić, że współpracował z zespołem podczas trasy, kiedy ukazała się płyta Venus Doom! 🙂

 

Big thanks to Luke Ryan Barnes for his time.

I really appreciate it. It was a great pleasure introduce you to Polish people.

Thank you for everything, and we wish you all the best for your new adventure. And maybe see you on stage at your own gig!

 Take Care Sweethearts And Have A Nice Day!

Reklamy

8 thoughts on “„Out Of Control”- Still Trying to Find the Light Through the Pouring Rain

  1. Czy nie za wcześnie troszkę na przedstawianie artysty, który nie ma w swym dorobku jeszcze żadnej płyty? 😛
    W sumie ciężko cokolwiek powiedzieć…
    Trzeba poczekać na płytę 😉

  2. Ciekawa jestem, co się z tego wykluje. Na pewno artysta warty obserwowania;) I idealny przykład, że nigdy nie jest za późno, żeby coś w życiu zmienić/zrobić.

  3. Strasznie mi się spodobał ten cover Morrisey’a. Choć nie jestem zaznajomiona z jego twórczością to ten cover słucham na okrągło 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s